Kurumsal Ki̇mli̇k
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir?

Herhangi bir işletmenin ya da ticari işlerle uğraşan firmanın kendisini insanlara tanıtmasına kurumsal kimlik denilmektedir. Bir nevi iş yerinizin dışarıdaki insanlar tarafından görülmesi de diyebiliriz. Siz hangi meslek dalı ile uğraşıyorsanız neticede o ürünleri anlatmanız ve pazarlamanız gerekmektedir. Yaptığınız işleri insanlara tanıtmanız oldukça önemlidir. Hedef kitlenin gözü önünde kurumsal imajınızı oluşturmalısınız. Ancak bu şeklide insanların sizi tanımasını daha da önemlisi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Karşınızdaki insanlara olumlu bir imaj bırakmak firmalar için oldukça önemlidir. Bu sizin prestijinizi artıracağı gibi; diğer rakipleriniz arasında üst sıralarda yer almanızı da sağlayacaktır. Bu durumda tercih sebebi siz olduğunuz için firmanın itibarı artacaktır. Kimliğinizin öne çıkarılması için bazı görsellere ihtiyaç olacaktır. Kişilerin bu görsellere baktığında hafızalarında sizin firmanızı hatırlamaları gerekir. Rakipleriniz arasında daha iyi bir yer edinmek istiyorsanız; bizden yardım alabilirsiniz. Böylelikle sizin için yapacağımız birçok faydalar ile kurumsal kimliğinize sahip olacaksınız.

Kurumsal Kimlik Önemi Nedir?

Firmanızın kimliğini yansıtacak görsel, işitsel ve metinsel anlatımlara ihtiyacı vardır. İnsanlar görselliğe bakarak içerisindeki metinleri okuma ve böylelikle de sizi tercih etme içerisine gireceklerdir. Gerek logonuz gerekse renk seçimleriniz sizin kurumsal kimlik göstergelerinizdir. Onların ayarlanması ve işinize göre tercih edilmesi bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Rekabet piyasasında bir adım daha önde olmak istiyorsanız; kimliğiniz bizim tarafımızdan tecrübeli kişilerce hazırlanmaktadır.

Kurumsal kimliğinizi belirlerken şu adımları takip ediyoruz: Kurumunuzun adından sonra size hitap edecek ve sizi en iyi şekilde ifade edecek olan logo tasarımı renkli ya da siyah beyaz olarak hazırlanmaktadır. Renklerin işinizle uyumlu olmasını önemsiyoruz. Yazı karakterleri arasında seçim yaparken kişileri etkileyici ve dikkat çekici olanlarını tercih ediyoruz. İşinizde kullanacağınız kartvizit, antetli kağıt, fatura ya da makbuzlar, kaşe ve kişisel tanıtım araçları bizim tarafımızdan yapılmaktadır.

Markanızı öne çıkarmak ve insanların sizi tanıyabilmesi için kurumsal kimlik oldukça önemlidir. Rastgele ve acemice oluşturulmuş olan kimliklerinizin size hiçbir faydası olmayacaktır. İnsanların aklında bir yer edinmeniz için bizden profesyonel bir destek almalısınız. Ancak böyle olursa kişiler sizi tercih ederler ve iyi bir markaya sahip olursunuz. Büyük firmaları bir düşünün. Onların logosunu görmek bile insanların o firmaya yönelmesini sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın