Mobi̇l Uygulama
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Çağımızda bireylerin en çok kullandığı cihazların başında telefon geliyor. Hatta sadece en çok kullandığımız cihaz olarak kategorize etmek yanlış olur. Zira telefonlarımız, gündelik hayatımızın her anında artık bizim yegane uzvumuz olmuş gibi gereksinim duyduğumuz bir parçamızdır. Kullanmış olduğumuz akıllı telefonlar, android alt yapılı çekirdek sistemlere sahiptir ve bu işletim mekanızmasına göre şekillenip hazırlanmıştır. Ancak android yazılım programları sürekli kendini yenileme ve güncelleme kodlarıyla programlanmıştır. Çünkü kullanılan cihaz ve mobil uygulamanın birbiriyle kontakt halde ve herhangi bir hata vermeden çalışması hedeflenir. Asla kısır bir içerik üzere üretilmezler. Dolayisiyle telefonlarımızda yüklü olan mobil uygulamaların da hangi sistemde çalışması gerekiyor ya da isteniyorsa o yönde kurulumu yapılır. Yani mobil uygulama nedir diye merak edenlere kısaca ifade etmek gerekirse; akıllı telefon, bilgisayar ve tablet mobil cihazlara özel olarak yaratılmış ve kusursuz birş ekilde kodlanması gereken yazılımlardır. 

Mobil Uygulama Ne İşe Yarar?

Aslında kimine göre bilinmez bir kavram ya da anlaşılması karışık bir sistemmiş gibi gelebilir. Fakat kesinlikle sizin de çok yakından tanıdığınız bir şeyden bahsediyoruz. Telefonunuzda yüklü olan instagram uygulaması, bir mobil uygulamadır. Siz bu uygulamayı telefonunuza yüklediğinizden beri defalarca kez güncellemeler geldi ve belki de çoğu güncelleme esnasında farkına bile varmadınız. Aynı şekilde yüklediğiniz bir oyun, adımınızı saymak ve form tutmak için yüklediğiniz egzersiz programı ve daha bunlar gibi nice uygulamada kullanılan program mobil uygulamanın içeriğini şekillendirir. Binlerce insan üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre; telefon ve tablet kullanıcılarının tamamı, mobil cihazlarında geçirdikleri zamanın %80 gibi büyük bir kısmını mobil uygulamaları aktif halde kullanarak geçiriyor.

Ayrıca hızlı yaşadığımız dünyada herşeyin pratiğini tercih ettiğimizden, artık sitelerde bizim için revaçta olma halini kaybetmiş durumda. Yani bu demek oluyor ki; insanlar artık alışveriş yapacakları zaman firmanın sitesinden değil, firmanın mobil uygulamasından alıyorlar. Zira uygulamadan alışveriş yapmak, markanın sitesinden alışveriş yapmaya kıyasla hem daha pratik hem de genelde daha avantajlı ve ekonomik oluyor. Bütün bu analiz ve gerçekleri göz önünde bulundurduğumuzda; web sitenizde pazarladığınız bir ürün ya da bir hizmeti mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara sunmak fazlasıyla akıllıca bir tercih.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamalar iki çeşitten oluşur. Dünya çapında kullanıma uygun olarak geliştirilmiş uygulamalar Android ve İOS sistemleri üzerine kurulur. Bunlar telefonlar için hazırlanmış yazılımlardır. Window8 ve diğer işletim sistemleri de bilgisayarlar için geliştirilir. Ne tür bir uygulama yapmak istediğinize göre, gerekli uygulama ara yüzler ve içerik detaylarını da  tasarlayıp gerisini bize bırakıyorsunuz.

Neden Biz?

Novay Design ailesi olarak; firmamız sizlerin talep ve beklentilerini anladıktan sonra, amaca yönelik her adımı en başarılı şekilde atmaktadır. Kullanıcılara hitap edip beklentilerini karşılamak adına, sektörü ve revaçta olan seçenekleri her zaman yakından takip ediyoruz. Mobil uygulama geliştirmedeki, uygulama ve cihaz entegrasyonunu maksimum düzeyde tutup, hatalara asla yer bırakmıyoruz. Sahadaki küçük ya da büyük eksiklikleri doğru anlayıp, bunların bizim yaptığımız işlerde de kesinlikle yaşanmaması için uzun saatler boyu ekstradan mesai yapıyoruz. Program kodlama metotlarını ve özel program dillerini üstün dikkat ve becerimizle hazırlayıp müşterilerinizin keyif alarak kullanımına hazır hale getiriyoruz. Kullanıcıları yormayacak, karmaşa ve kaostan uzak anlatım ve görsellerle destekliyoruz. Gerek ekran görünürlüğünde gerek ise kullanım şekliyle kolaylık sağlayacak tarzda mobil uygulamaları, sizler için en mükemmel şekilde tasarlamaktan gurur duyuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın